İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Gösterilen: 1 ile 17 arası, toplam: 17 (1 Sayfa)

Sırala:

Ücretsiz Teslimat

Kraton - Codiaeum Petra

379,00 ₺
Tükendi Difenbahya  - Dieffenbachia Compacta

Ücretsiz Teslimat

Difenbahya - Dieffenbachia Compacta

349,00 ₺

Bakımı Kolay Bitkiler

Bakımı Kolay Bitkiler Sipariş - Evde Bakımı Kolay Bitkiler

Doğanın en güzel armağanlarından olan bitkiler gerek iç mekânlara gerekse bahçe veya balkon gibi dış mekânlara güzellik katar. Ancak yoğun bir yaşam tarzına sahip veya bitki bakımı konusunda tecrübesiz kişilerin bakımı kolay bitkiler tercih etmesi önemlidir. Kolay bakım koşullarına sahip bu bitkiler, mükemmel bir gelişim göstererek iç veya dış mekânların dekorasyonunun estetik bir biçimde tamamlanmasına destek olur.

Bakımı kolay ev bitkileri ile evinizde doğal ve sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu bitkilerin bakım gereksinimlerini karşılamak, kendinizi daha iyi hissetmenize de olanak sağlar. Bu bitkiler, evlerin yanı sıra ofis gibi çalışma ortamlarında da rahatlıkla yetiştirilebilen bitki türleridir. Bakımı kolay saksı bitkileri, yaz aylarında balkon gibi açık alanlara da rahatlıkla uyum sağlayabilir.

Evde Bakımı En Kolay Bitkiler Nelerdir?

Evde veya ofiste bitki yetiştirmek isteyenlerin ancak yoğun bir yaşam tarzına veya sınırlı bitki bakımı deneyimine sahip olan kişiler için bakımı en kolay bitkiler ideal bir seçenek olabilir. Bakımı kolay bitki türleri, iç mekânlarınızın hoş ve estetik görünmesine destek olurken düşük bakım gereksinimleri sebebiyle zahmetsiz bir biçimde yetiştirilebilir.

Kolay ve zahmetsiz bakım koşulları ile öne çıkan yasemin çiçeği, bakımı kolay çiçekli bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir. Çiçeksever kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen yasemin çiçeğini kendiniz yetiştirebileceğiniz gibi kutlama amacıyla sevdiğiniz kişilere de armağan edebilirsiniz.

Zeze çiçeği, düşük su ihtiyacına sahip olan bitki türlerinden biridir. Bu nedenle yoğun bir yaşam tarzına sahip olan kişiler tarafından sıklıkla yetiştirilen bitkiler arasında yer alır.

Güneş ışığını seven ancak soğuğa karşı duyarlı olan paşa kılıcı da bakımı kolay iç mekân bitkileri arasında önemli bir yer edinir. Görünümü ile ev veya ofislerde farklı bir atmosfer yaratarak tasarımın şık bir biçimde tamamlanmasına destek olur.

Büyük ve şık yaprakları ile öne çıkan kraton çiçeği, pratik bakım koşulları sebebiyle tercih edilir. Kraton çiçeği bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, esintiden uzak tutulmasıdır. Kraton bitkisi, esintinin olmadığı iç mekânlarda sağlıklı bir gelişim gösterebilir.

Difenbahya, hoş görünümlü yaprakları ile öne çıkan bir iç mekân bitkisidir. Bakımı kolay ev bitkileri arasında yer alan difenbahya çiçeği, bakımı konusunda sulama konusuna dikkat edilmelidir.

Egzotik görüntüsü ile dikkat çeken dua çiçeği de bakımı kolay bitkilerden biridir. Sabah saatlerinde açılan ve akşam kapanan yaprakları sebebiyle dua çiçeği ismini alan bu çiçek doğru bakım koşulları sağlandığında uzun süre sağlıklı bir biçimde gelişim gösterebilir.

Bakımı Kolay Bitkilerin Özellikleri Nelerdir?

Bakımı kolay salon bitkileri, ev veya ofis gibi iç mekânlarda yaygın olarak tercih edilen bitki türlerinden biridir. Bu bitkilerin bakımı daha az zaman ve çaba gerektirir. İşte bakımı kolay bitkilerin genel özellikleri, şöyle sıralanabilir:

Düşük Su İhtiyacı

Bakımı en kolay bitkiler, genellikle az suya ihtiyaç duyan bitki türlerdir. Toprağı kurudukça sulama gereksinimleri artar. Bu bitkiler, aşırı sulamadan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde bitkinin kök kısmı çürüyebilir.

Dayanıklılık

Bakımı kolay bitkiler, çeşitli hava koşullarına ve değişken ışık miktarlarına dayanabilen dayanıklı bitkilerdir. Dayanıklı yapıları sayesinde zahmetsiz bakım gereksinimine sahiptir.

Düşük Işık Toleransı

Bu bitkiler, düşük ışık koşullarında da büyüyebilir. Aydınlık, doğrudan güneş ışığına maruz kalmadan da sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilirler.

Dengeli Büyüme

Bakımı kolay bitkiler, genel olarak kontrolsüz yayılım göstermez. Ölçülü bir büyüme hızına sahip olmaları, budama gerektirmez. Bakımı kolay bitkiler, özellikleri sayesinde bitki yetiştirmek isteyen kişiler için bakım sürecini basit ve keyifli kılar. Bu bitkilerle çevrenizi yeşillendirerek ve doğal güzelliği evinize taşıyabilirsiniz.

İstanbul Aynı Gün Teslim özelliğiyle Nema Çiçek web sitemizde Bakımı Kolay Bitkiler Sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp Destek