İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

AGLAONEMA BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Aglaonema, arum familyasındaki Araceae'deki çiçekli bitkilerin bir cinsidir. Asya ve Yeni Gine'nin tropikal ve subtropikal bölgelerine özgüdürler. Aglonema bitkisi, genellikle Çin yaprak dökmeyenleri olarak bilinir. Yeşil ve uzun yaprakları ile sevdiklerimize hediye edebileceğimiz klasik ama güzel çiçektir. Herkesin rahatlıkla bakım sağlayabileceği iç mekan bitkileri arasında yer alır. Farklı ortam koşulları, iklim ve hastalıklara karşı dayanıklı bir bitkidir. Soğuğa dayanıklı bitkilerden biridir ancak 13 derece altına düşmemelidir.

Ürün Boyutu : Ø 12cm  H 40cm

AGLAONEMA BİTKİSİ BAKIMI

Aglaonema yarı gölgeli bir konumda yetiştirmek en iyisidir. Bitkinizin daha fazla ışık görmesi dengesiz bir şekilde büyümesini tetikleyebilir ve yapraklarında yanıklar oluşabilir. Aglaonema'nın maksimum 3 saat dolaylı güneş ışığına ihtiyacı vardır. Yaz aylarında Aglaonema toprağını daima hafif nemli tutmak önemlidir. Bunu haftada bir kez sulama yaparak elde edebilirsiniz. Verdiğiniz su miktarına dikkat edin. Bitkinin her zaman ıslak bir saksı tabanına sahip olmaması gerekir. Sonbahar gelir gelmez, sulama sıklığınızı iki haftada bir olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Hatta verdiğiniz su miktarını da azaltabilirsiniz. Kışın bazen bitki toprağının kurumasına izin vermek yararlı olabilir. Her sulamada asla gereğinden fazla su verilmesin.

Ürün Özellikleri

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek