İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

NEPHROLEPİS GREEN LADY BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Nephrolepis Green Lady  diğer adı ise aşk merdiveni olarak bilinmektedir. nefrolepis herhangi bir iç mekanı dekore edebilir, ancak sağlığı korumak için düzenli sulamaya ve yüksek neme ihtiyaç duyar. Yaprak dökmeyen veya yarı yaprak dökmeyen, epifitik veya karasal bitkilerden oluşan çeşitli bir eğrelti otu cinsi. Köksap kısa, kalın, kahverengi pullarla kaplıdır. Bu eğrelti otunun kalın, dantelli yaprakları 2 metre uzunluğa ulaşır ve güzelce düşer. Yapraklar dönüşümlü olarak, açık yeşil, üçgen şeklinde düzenlenmiştir. Alt taraftaki her yaprağın altında sporangia bulunur. Zaman zaman bitkiler, alt tabakada kolayca köklenen, yüzeyinde pullarla uzun, yapraksız sürgünler üretir. 

Ürün Boyutu : Ø:17cm  H:40CM

cm

NEPHROLEPİS GREEN LADY BİTKİSİ BAKIMI

Aşk merdiveni (Nephrolepis) nemli ortamı sever. Gelişim döneminde bolca sulayın. Kış aylarında daha daha az su verin. Asitli toprakları tercih eder. Pek çok bitki gibi yarı gölge alanlarda sağlıklı gelişim gösterir. Direkt güneş ışığı aşk merdiveni için zararlıdır. Yazın en çok 30 derecede, kışın ise en düşük 10 dereceye kadar dayanabilir. Nemli ortamlardan hoşlanır. Aşk merdiveni bakımı için yazın bolca sulayın, kışın ise sulamayı azaltın.  Gelişim döneminde bolca sulayın. Kış aylarında daha daha az su verin. Nisan-ağustos aylarında 15 günde bir gübrelemeyi ihmal etmeyin. Bitkiyi çoğaltmak için bitkinin köklerinden ayırma yöntemi idealdir.


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 17 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 40 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek