İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Dracaena - Compacta

319,00 ₺

Gönderim Yeri Seçiniz

Gönderim yapmak istediğiniz semti seçtikten sonra Teslimat tarihi ve saatini seçebilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri
0850 346 29 76
Güvenilir Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme

Ürün Açıklaması

DRACAENA COMPACTA VERTAKT BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Dracaena Compacta Dracaena Compacta bitkisi, Asparagaceae, Nolinoideae alt ailesine mensuptur. Bakımı oldukça zahmetsiz olan Dracaena Compacta; koyu, yeşil ve güçlü yaprakları ile estetik ve değerli bir bitkidir. Oda sıcaklığında gelişimini sorunsuz sürdürür. Tüm dracaena türlerinde olduğu gibi Draceana Compacta bitkisinin de bulunduğu ortamdaki havayı iyileştirme özelliği vardır. Organik madde bakımından zengin toprakları severler. Kuraklık, nem ve ısıya dayanıklıdır. Sulama düzensizliklerinde (çok aşırı susuz kalmadıkça) büyümeye devam eden, yetersiz gün ışığına bile uyum sağlayan bir süs bitkisidir. Kuvvetli güneşte yetiştiğinde çarpıcı bordo kızıl renklere sahip olur. Boyu 80 ile 100 cm arasındadır.

Ürün Bilgisi: İthal Ø 12 CM H: 20-25 CM

DRACAENA COMPACTA VERTAKT BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ BAKIMI

İlkbahar ve yaz boyunca toprak nemini kaybedince dinlenmiş suyla sulanmalıdır. Sulama sabah saatlerinde yapılmalıdır. Ekim ayıyla beraber ilkbahara kadar sulama azaltılmalıdır. Tropikal saksı toprakları bitki bakımı için uygundur. 20 günde bir Tropikal Bitki Besini kullanılması uygundur. Saksı büyüklüğü bitkinin köklerinin çokluğuna göre olmalıdır. Dracaena, köklerinin sıkışık vaziyette olduğu saksılarda daha iyi büyür. Kökler saksıya sığmaz olunca en fazla 5 cm farkla bir boy büyük saksıya aktarılabilir. Sadece Akdeniz Bölgesi sahil kesimlerinde kışın açıkta kalabilir. Diğer bölgelerimizde bütün yıl açıkta tutulmasına uygun değildir. Fazla uzarsa kısaltabilirsiniz. Budanan bir dal, uç kesik kısmına yakın birkaç filiz çıkarır, çok dallı olur. Kestiğiniz parçaları kolayca köklendirip yeni Dracaena Marginatalar elde edebilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 12 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 20-25

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek