İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Dracaena - Janet

1.369,00 ₺

Gönderim Yeri Seçiniz

Gönderim yapmak istediğiniz semti seçtikten sonra Teslimat tarihi ve saatini seçebilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri
0850 346 29 76
Güvenilir Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme

Ürün Açıklaması

DRACAENA JANET BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ 

Dracaena Fragrans, yeşil zarif görünen yapraklarıyla ev, ofis ve işyerleri gibi yerlerde kullanılabilen iç mekan süs bitkisi grubuna dahil edebileceğimiz bir saksı çiçeğidir. Yapraklarını belli aralıklarla yenileyen bu bitkinin hemen her ortama kolaylıkla uyum sağlaması çok tercih edilmesinin sebeplerindendir. Genellikle Yuka Çiçeğine benzetilen Dracaena'nın farkı gövdesinin ve yapraklarının Yuka’ya göre daha ince yapıda olmasıdır.

DRACAENA JANET BİTKİSİ BAKIMI

Orta ışığı tercih eder, ancak daha düşük ışık koşullarında hayatta kalır. Düşük ışığa toleranslı olmasına rağmen tamamen karanlık yaşam alanı büyüme hızını yavaşlatır ve yeni yaprakların boyutunu azaltır. Doğrudan yakıcı güneş alması Dracaena Fragrans'ın yapraklarını yakabilir. Sürekli aşırı sulama, kök çürümesine neden olur, kök çürümesi ise odunsu gövdenin yumuşamasına ardından bitkinin ölmesine sebep olur. Toprağın en üst yüzeyi kuruyana kadar tekrar su vermeyiniz. Yaprakların üzerindeki kahverengi uçlar suda aşırı veya çok fazla florid veya tuz olduğunu gösterir, suluma suyu olarak mutlaka dinlendirilmiş su kullanılmalıdır Çok sayıda sarı yapraklar bitkinin daha fazla suya ihtiyacı olduğunu gösterir. İlkbaharda ve yaz aylarında ayda bir kez, suda çözülebilen iyi dengelenmiş bir bitki besin maddesi ile tavsiye ölçüde gübreleyebilirsiniz. Gevşek ve süzek topraklarda daha iyi yetişirler. Direkt güneş ışığı almayan bol aydınlık ortamları sever. Nemli toprak isteği vardır. İdeal sıcaklık ortamı 18 - 25 derecedir.


Ürün Özellikleri

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek