İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

CALATHEA ORBİFOLİA BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Bitkinin peyzaj etkisi alaca şeritli yapraklarıdır. Yaprakları oldukça yumuşaktır. Bitki doğal ortamında çiçek açabilse de, ev bitkisi olarak ülkemizde çiçek açması çok nadir görülebilen bir olaydır. Koyu renkli geçişli yaprakları olan dua çiçeği, kolay bakılması yönüyle bitki sevenlerin evinde yer almaktadır. Gün ışığından dolayı yapraklarını salan ve gerdiren bir yapıya sahiptir. Dua çiçeği, bulunduğu Yaşam alanlarınıza alanlara ferahlık getiren, güzel görünümüyle adeta sanat eserine benzer bir yapı sergileyen dua çiçeği, dünya üzerindeki en güzel bitkiler arasında yerini almaktadır. 

Ürün Boyutu : Ø 14cm  H 40cm

CALATHEA ORBİFOLİA BİTKİSİ BAKIMI 

Dua çiçeğinin bakımı çok kolay şekilde yapılır. sadece belirli aralıklarla bakımını hatırlamanız gerekir. Dua çiçeği çeşitlerini yarı gölgeli ortamlarda büyütebilirsiniz. Yaz mevsimi geldiğinde kurumamasına dikkat ederek ışık almasının sağlayabilirsiniz. Soğuk havalarda olumsuz bir şekilde etkilenir ve yaprakları kurur. Böyle durumlarda bitki hastalanır ve kurumaya doğru gider.  Sıcağı sevmesine rağmen gün ışığını sevmeyen dua çiçeği için ideal ortam yarı gölge ortamı olacaktır. Eğer yaz ayında direkt olarak gün ışığı altında kalırsa bitki cansız ve de solmuş olarak karşımıza çıkabilir. Yaz aylarında ise sık sık suya ihtiyaç duyar. Ancak sulama yapılırken direkt olarak soğuk su verilmemesine önem verilmelidir. Bu sebeple sulamada kullanılacak olan suyu dinlendirip, oda sıcaklığına getirdikten sonra sulama yapmak faydalı olacaktır. Tüm dua çiçeği türleri için ölçülü sulama önerilir. Eğer sprey şişeyle sulama yapılırsa bu bitkinin verimli şekilde büyümesi için etkili olacak.  Eğer mineral açısından zengin bir toprak seçimi yapılırsa; dua çiçeği uzun yıllar saksıda canlılığını koruyabilir. Senede 1 defa olmak üzere bahar aylarında toprak değişimi yapmalısınız. Dua çiçeğinin köklerinin rahat edeceği bir saksı seçilmelidir.


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 14 cm
Renk Yeşil
Saksı Dahil Bitki Boyu 40 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek