İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

BONSAİ ÖZELLİKLERİ

Evinizde, bahçenizde veya ofisinizde yetiştirdiğiniz bitkiler genellikle meyve, sebze, ilaç veya parfüm amaçlı yetiştirilen bitkilerdir. Bonsai ağacı ise sanat için yetiştirilen bir ağaç türüdür. Belli bir estetiğe sahip olan bonsai ağacı, oldukça değişik ve gösterişli bir güzelliğe sahiptir. Bonsai ağacı, her zaman bir ev bitkisinden daha fazlasıdır. Bonsai bitkisini yetiştirmek evinizde yetiştirdiğiniz diğer bitkilerden daha farklıdır.  Bonsai iç mekanda yetiştirilebileceği gibi dış mekanda da yetiştirilir. Bitkinin büyük formunun yetişme koşullarının aynısı bonsai formu içinde geçerlidir. Bir çam bitkisi dışarıda yetişebilirken evde yetiştirilecek bonsailer tropikal ağaçlardan oluşur.

Ürün Boyutu : Ø 9cm  H 25cm

BONSAİ BAKIMI

Bonsai ağacı için ışık en önemli unsurdur. Bonsai bitkinizi evinizin en fazla ışık alan yerine koyarsanız eğer daha hızlı bir şekilde gelişim gösterirler. Bitkinizin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız eğer yeteri ışık almadığı zaman yapay ışıklandırmalarda yardım alarak bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Bonsai ağacının bakımı için en önemli diğer unsur ise nemdir. Bonsai ağacı daha fazla neme ihtiyaç duyan bir bitkidir. Bu nedenle evinizin en nemli olan bölgelerine bu bitkinizi koyarsanız eğer nem eksikliğini bu şekilde gidermiş olursunuz. Bonsai ağacının sulamasındaki en önemli kural rutin olarak sulanma yapılmamasıdır. Bonsai ağacınızı suya ihtiyacı olduğu dönemlerde sulamanız yeterli olacaktır. Bunun için toprağın kuru olduğunu anladığınız zaman toprağını sulamanız yeterli olacaktır. Sulama sırasında bitkinizin kök kısmının iyice su aldığından emin olmanız yeterli olacaktır. Saksı altında bulunan drenaj deliklerinden su akana kadar devam etmeniz gerekir. Su gelene kadar sulama işlemini birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Toprak değişimini ise 2 veya 3 yılda bir yapmanız yeterli olacaktır.

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 9 cm
Renk Beyaz
Saksı Dahil Bitki Boyu 25 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek