İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

FİCUS NATASHA BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Her dem yeşil çalı formlu, Türkiye için egzotik bir türdür. Yapraklar yumurtamsı, eliptik veya mızraksı, 5-12 x 2-6 cm, kamamsı tabanlı, ince uçlu, çok sayıda paralel yanal damarlı; stipül çift, mızraksı, 8-10 mm uzun, keskin uçlu, tüysüz; yaprak sapı 10-25 mm uzunluktadır. Çiçek kurulu yalancı meyve sapsız, yaprak koltuklarında, çifterli, küremsi-yumurta biçimli, tüysüz yeşil, ~ 1.5 cm in çapta; brakte 2-3, hilal şeklinde; yarık basık, 3 küçük brakte ile örtülü; erkek çiçekler dağınık, sapçıklı, çanak yapraklar serbest; ercik tekil, hafifçe dışa taşmış; dişi çiçekler çok sayıda, sapsız, çanak ispatula biçimli, 3-4 parçalıdır.

Bitki boyu yaklaşık; 40 cm

FİCUS NATASHA BİTKİSİ BAKIMI

Toprağı ılık ve nemli tutulmalıdır. Su ve besin ihtiyacı: Yazın ve ilkbahar boyunca normal düzenli sulama ister fakat sonbahar ve kış süresince daha az suya gereksinim duyar. Aşırı sulamadan kaçınılmalıdır bu yaprakların dökülmesine sebep olur. Yazın 2 hafta arayla besin verilmelidir.

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Rengi Pembe
Saksı Çapı 12 CM
Ürün Boyu 40 - 45 CM

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek