İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

ALOCASİA POLLY BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Alocasia Polly diğer adı Fil Kulağı olarak bilinmektedir.  Yeşil yapraklar üzerinde beyaz çizgilere sahip olan Fil Kulağı, oldukça gösterişli bir görüntüye sahiptir. Avrupa'da, bu bitki çoğunlukla sıcak oturma odasında dekoratif bir yapraklı bitki olarak kullanılır. Koyu yeşil tonlarındaki büyük yaprakları fillerin kulağına benzediğinden yaygın olarak Fil kulağı bitkisi adını almıştır.

Ürün Boyutu : Ø 12cm  H 30cm
ALOCASİA POLLY BİTKİSİ  BAKIMI

Evlerde çok yaygın olarak yetiştirilen fil kulağı çiçeği bakımı konusunda bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Çiçeğin öncelikle aydınlık ortamlarda bulunması gerekiyor. İç mekanlarda yetiştiriyorsanız filtrelenen güneş ışığı daha iyi olacaktır. İç mekanlarda bakıldığında ortama düzenli olarak havalandırma şarttır. Dış mekanlarda ise fil kulağı güneşin direkt olarak yakıcı etkisine maruz kalmamalıdır. Fil kulağı bitkisi yeterli bakım koşulları sağlanırsa çok büyük yapraklarıyla gösterişli bir şekilde gelişir. Özellikle nemli bölgeleri çok sever ve nemli alanlarda sağlıklı şekilde gelişebilir. Kuru havaya sahip ortamlarda yaprakları ve gövdesi düzenli olarak püskürtme şeklinde nemlendirilmelidir. Fil kulağı çiçeği, yazın haftada en az 2 kere, kış aylarında ise haftada 1 kere saksı üstten sulanmalıdır. Alocasia çiçeğinin toprak değişimi çiçeğimizin durumuna bağlı olarak 2 yılda bir kere sıcak ayların başlangıcı olan Nisan ayında yapılmalıdır.


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 12 cm
Renk Beyaz
Saksı Dahil Bitki Boyu 30 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek