İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

CHLOROPHTUM ATLANTİC KURDELE ÇİÇEĞİ ÖZELLİKLERİ

Yetiştirmesi kolay olan bitkiler arasında yer alır. Dayanıklı yapıları vardır. Evinizin havasını temizleyebilme özellikleri vardır. Hızlı büyüme özelliğine sahiptir. Çok sık sulama yapmazsanız bile uzun süre dayanıklı olabilir. Susuzluğa karşı dayanıklı olması ile tanınan kurdele çiçeği, ev bitkileri arasında en çok tercih edilen bitki türü olarak karşımıza çıkar. Genellikle sarkıcı formda olan Kurdele Çiçeği, bulunduğu yere çok kolay adapte olur.

Ürün Boyutu : Ø 12cm  H 40cm

CHLOROPHTUM ATLANTİC KURDELE ÇİÇEĞİ BAKIMI 

Kurdele çiçeği bakımı, oldukça basittir. Çiçekler içerisinde bakımı en kolay olan çiçek türü olarak bilinir. Kurdele çiçeği, çok fazla bakım isteyen bir çiçek türü değildir. Bu nedenle uzun süre su vermediğinizde bile dayanıklı olabilirler. Kurdele çiçeği yazın haftada 2 defa, kışın haftada 1 defa su isteyen bir bitkidir. Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunarak susuz bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Kurdele çiçeği, çok fazla güneşe ihtiyaç duymaz. Bu nedenle evinizde güneş almayan yerlerde de kolaylıkla gelişebilirler. Ancak çok fazla rüzgara maruz kalırlarsa yaprakları bundan olumsuz yönde etkilenebilir. Verimli ve gevşek, tınlı bahçe toprağında güzel gelişir. Yetiştirme toprağına çakıl, ponza, cüruf gibi geçirgenliği artırıcı maddeler katabilirsiniz. Bu kök gelişimini destekler. Kurdele çiçeği dallarının üzerindeki çiçekler solup geçtikten sonra bitkimizin bir daha çiçek açması için solan yaprakları kesilerek budanmalı ve kesilen bölgenin içine hava akımının girmesine engel olmak için, üzeri kapatılmalıdır 


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 12 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 40 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek