İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

MİNİ ORKİDE VE SUKULENTLERİN ÖZELLİKLERİ

Orkideler, Salepgiller familyasına ait enfes güzellikte çiçekli bitkilerdir. Tropikal iklimleri seven orkidelerin dünyanın her yerinde yetişme imkanı vardır. Dünya üzerinde 20 bin den fazla çeşidi olduğu bilinmektedir. Türkiye'de ise yetişen 24 çeşidi vardır. Orkideler asalet ve özenin simgesidir. Bu bitkilerin uzun gövdeleri ve köklerine yakın yeşil yaprakları vardır uzun gövdeleri sebebi ile hassas gözükseler bile çok dayanıklı ve uzun süre çiçekli kalan bitkilerdir. Bakımı düzenli yapıldığı sürece yılda 3-4 defa çiçek açabilirler. 

Sukulentler, Kaktüs familyasına ait bir bitki olan sukulent; teraslarda, dikey veya kaya bahçe diye tabir edilen alanlarda kolaylıkla yetişebilir. Farklı renkte ve büyüklükte yapraklara sahiptir ve su tutma kabiliyeti sayesinde uzun süre susuz yaşayabilme potansiyeli taşır. Sukulent saksıda kolayca yetişebilir.

Ürün ölçüleri yaklaşık: Tabak uzunluğu 25 cm, saksı uzunluğu 6 cm dir.

MİNİ ORKİDE VE SUKULENTLERİN BAKIMLARI

Orkidenin renk tonları mevsim koşulları ve stok durumuna göre değişiklik gösterebilir, köklerinde su depolayan bir bitki olduğundan dolayı haftada iki kez püskürtme yöntemiyle su verilmesi ya da köklerinin suyun altında tutulması yeterlidir. Ayrıca orkideler ışığı ve gece esintisini sever. Yaz aylarında özellikle geceleri açık bir pencere önünde tutulması çiçeklenme oranını arttırır. Çiçekleri tamamen döküldüğünde bir sonraki çiçeklenme dönemine kadar serin bir ortamda muhafaza edilmesi yeterlidir.

Sukulent için en uygun ortam güneş ışığını direkt almayan ancak aydınlık bir ortam olmalıdır. Ilıman iklim koşullarına uygun bir bitki olmasından dolayı çok soğuk ortamlarda sağlıklı bir büyüme süreci geçiremez. Sukulent sulama işlemi oldukça dikkatli davranılması gereken önemli bir konudur.

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 6 cm
Renk Gri
Saksı Dahil Bitki Boyu 25 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek