İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Paşa Kılıcı - Örgülü Sansevieria Cylindrica Beyaz Lily

499,00 ₺

Gönderim Yeri Seçiniz

Gönderim yapmak istediğiniz semti seçtikten sonra Teslimat tarihi ve saatini seçebilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri
0850 346 29 76
Güvenilir Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme

Ürün Açıklaması

SANSEVİERİA CYLİNDRİCA (ÖRGÜLÜ PAŞA KILICI) BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Sansevieria Cylindrica (İthal) Örgülü Paşa kılıcı adıyla da bilinen Sansevieria cylindrica Asparagaceae ailesine ait bir bitkidir. Bitki yetiştirmekte yeniyseniz veya sadece bakımı kolay bir ev bitkisi arıyorsanız, Sansevieria sizin için iyi bir bitkidir. Dayanıklı bir bitkidir. Bu dayanıklı bitkiler, çok çeşitli yetiştirme koşullarına uyum sağlamaları nedeniyle sık tercih edilmeye  devam ediyor. Örgülü görünümü sebebi ile sıkça tercih edilen dekoratif bir bitkidir. Bitki şekli üretim esnasında yaprakların susuz bırakılıp esnek halde iken şekil verilmesi sonucu örgü görünümünü almaktadır.

Ürün Boyutu: Q: 9CM H: 25CM 

SANSEVİERİA CYLİNDRİCA (ÖRGÜLÜ PAŞA KILICI) BİTKİSİ BAKIMI

Sansevieria toprağı humuslu, geçirgen, havadar olmalıdır. Toprağa ince taneli ponza taşı karıştırmanızda, toprak drenajı için faydalı olacaktır. Yaprakların ağır gelip devrilmemesi için bitkinizi toprakla destekleyebilirsiniz. Sanseveria, aydınlık yerleri sever. Yapraklarının dik formda kalması için ışıktan uzaklaştırılmamalıdır. Genelde iç mekanda bakımı sağlanmaktadır. Bu nedenle bulunduğu ortam düzenli olarak havalandırılmalıdır. Uygun büyüklükte ve genişlikte, bol hava delikli bir saksıda bakımı sağlanmalıdır. Sansevieria, yavaş ila orta derecede bir büyüme oranına sahiptir. Daha güçlü doğal ışıkta, daha düşük ışıkta daha hızlı ve daha yavaş büyürler. Sukulent bitkilerinden olan Sansevieria cylindrica suyu ve besinleri önce depolar, sonra kullanır. Bu nedenle toprak kurudukça sulama yapmak bitkiniz için daha sağlıklıdır. Kışın çok daha az sulama yapmanız bitki için daha iyi olacaktır. Sansevieria’nızın fazla suya ihtiyacı yoktur ve aşırı sulama bitkinin köklerinin çürümesine neden olabilir.

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 10 cm
Renk Beyaz
Saksı Dahil Bitki Boyu 30 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek