İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

ASCHYNANTHUS BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Aeschynanthus diğer adı Ruj çiçeği olarak bilinir. Görüntüsü nedeniyle ruja benzetildiği için bitkiye bu isim verilmiştir. Gesneriaceae ailesinin, Aeschynanthus cinsinden Aeschynanthus radicans türüdür. Bitkinin kalın, parlak yeşil, oval şekilli, yaprakları vardır. İlkbahar- yaz aylarında turuncu, kırmızı ve kahverengi renkli boru şeklinde çiçek açar

Ürün Boyutu : Ø 15CM  H 50CM

ASCHYNANTHUS BİTKİSİ BAKIMI 

Dalları çok esnek olan ruj çiçeği sukulentler gibi susuzluğa çok iyi dayanır. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havaları sevmez. Kış mevsiminde güneşten faydalanması için ortam sağlanmalıdır. Mayıs ayından eylül ayına kadar dış mekanda bakım sağlayabilirsiniz. Daha sonra soğuklar başlamadan iç mekana alıştırılmalıdır. İyi drene edilmiş ve besin açısından zengin bir toprak tercih edilmelidir. Bitkinin hava kökleri varsa, saksıda çakıl veya kum gibi malzemeler kullanarak toprak karışımını hafifletmek gerekebilir. Ruj çiçeği bitkileri, doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Kısmi gölge alanlarında veya filtrelenmiş ışık alanlarına yerleştirilmeleri daha uygundur. Düzenli olarak nemlendirilmeli ve yaprakları su püskürtülmelidir Bitkinin kökleri de düzenli olarak nemlendirilmelidir, ancak su birikintisi oluşmamasına dikkat edilmelidir. 

Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 15 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 50 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek