İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

EPİPREMNUM AUREUM SALON SARMAŞIĞI BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Pothos ya da Epipremnum aureum olarak bilinen Potos sarmaşığı günümüzde birçok evde bulunan sarmaşık bir bitkidir. Potos sarmaşığı açık havada yetiştirildiğinde üzerinde beyaz çizgiler veya lekeler oluşan geniş yapraklara sahiptir. Oda sıcaklığı 16 ile 24 derece arasında olmalıdır ve kapalı alanlarda yaşamayı severler. Biraz ışığa ihtiyaçları vardır fakat doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdırlar. 

Ürün Boyutu : Ø 19cm  H 50cm

EPİPREMNUM AUREUM SALON SARMAŞIĞI BİTKİSİ BAKIMI

Salon Sarmaşığı Epipremnum Aureum, direkt olarak güneş ışığı sevmez. Aynı şekilde soğuktan ve rutubetten de uzak tutulmalıdır. İç mekan yetiştiriciliğinde yaprakları fazla büyümez, yavaş gelişim gösterir. Fakat, dışarda toprağa değdiğinde her yapraktan en az 1-2 kök çıkarmaya başlar ve büyümeye hızlı bir şekilde devam eder. suya çok ihtiyaç duyan bir bitki değildir, susuzluğa dayanıklıdır. Haftada bir ya da on günde bir sulama kış ayı için ideal olacaktır. Yakın bu oran iki katına çıkmalı, yazın bitkiyi susuz bırakmamalısınız.  Toprağın kuruduğundan emin olduktan sonra sulamalarını gerçekleştirebilirsiniz sadece torf ile ekilebilir. İsteğe bağlı kumlu yada kızıl toprak karıştırabilirsiniz. Bitki besin veya vitamin vermenize gerek yok. Senede 1 defa toprak değişimi yapmanız yeterli gelecektir.


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 19 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 50 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek