İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

PHİLODENDRON BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Araceae familyasına ait bir bitki olan philodendron, hava temizleyici özelliği ile son yıllarda evlerde en çok tercih edilen bitkilerden biridir. Gündüzleri stomalarını açan bu bitki, karbondioksiti oksijene dönüştürür. Kirli kokuları da azaltır. Filodendron bitkisinin yeni yaprakları parlak kırmızı bir renkle çıkıyor, sonra solarak daha turuncu bir renge dönüşüyor, bir noktada biraz sarı olma eğilimindeler ve sonunda yeşile dönüyorlar. Gösteriş açısından çok zengin olan bu bitkinin bakımı çok kolay olmak ile birlikte yapay bitki gibi bir görünümü vardır. 

Ürün Boyutu : Ø 14cm  H 40cm

PHİLODENDRON BİTKİSİ BAKIMI

Bitkinizin Sağlıklı yetişmesi için drenaj delikleri olan bir saksı seçin. Bitkinin boyutuna uygun bir saksı seçmeniz gerekir. İyi drene edilmiş kaliteli bir toprak karışımı kullanabilirsiniz. Karışımda kum veya perlit olması gerekir. İyi drene olan topraklar, kök çürümesi riskini azaltacaktır. Philodendron, güneşi çok sevmez. Bu yüzden doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamak gerekir. Bitki, gün içinde 3 saat ışık alabilir. Fazlası yaprakların sararmasına neden olabilir. Ortam sıcaklığı, 18-29 derece olmalıdır. Rüzgardan ve yağmurdan korumak gerekir.  Philodendron, çok fazla suyu sevmez. Bu yüzden ilkbahar ve yaz aylarında haftada bir az miktarda sulanmalıdır. Kış aylarında ise 2 haftada bir sulayabilirsiniz. Toprak nemli kalmalıdır. Philodendron toprağı, çok sulandığı takdirde kökleri çürüyebilir. 
Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 14 cm
Renk Siyah
Saksı Dahil Bitki Boyu 40 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek