İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Ürün Açıklaması

SUKULENT BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

sukulent bitkiler aynı zamanda etli bitkiler olarak da bilinir ve genellikle kurak  iklim veya toprak koşullarında suyu kaybetmemek için kalınlaşmış, etli ve tıkalı kısımları olan bitkilerdir. Bu özellik, çoğu familya ve bitki cinsinin tanımlamasında bilimsel olarak kullanılmayan bir özelliktir çünkü çoğunlukla yalnızca tek tür düzeyinde doğru bir özellik olarak kullanılabilir. Büyüme ve gelişmelerini ilkbahar ve yaz aylarında tamamlarken kışı uyku ile geçiren sukulentler, yine türlerine göre, çiçek açma zamanı farklı olmakla birlikte uzattıkları saplarından çiçek açarlar. Diplerinden yavrulayabildikleri gibi yine bu saplarından da yavrulayabilmektedirler. Şayet sukulentlerimizi kendimiz çoğaltmak istersek yapraklarından çelik yoluyla ya da köklerini ayırma yöntemiyle çoğaltabiliriz. Yapraklarından çoğaltma yapacaksak yaprağın sağlam ve sağlıklı bir yaprak olmasına dikkat etmeliyiz. Kökleri ayırma yaparak çoğaltma yapacaksak da ilkbahar veya yaz aylarını yani sukulentlerin gelişimlerini devam ettirdikleri ayları tercih etmeliyiz.

Ürün Boyutu : H 25CM

SUKULENT BİTKİSİ BAKIMI

Gövde ve yapraklarında suyu hapsetme özelliğinden dolayı sukulentlerimizin toprağını nemlendiriyor olmak yeterli olacaktır. Bir sprey yardımıyla bunu yapabileceğimiz gibi ucu dar bir kap ile de yapabiliriz. Sulama suyunun sert olmaması, hafif alkali olması sukulentlerimiz için ideal olacaktır. Kireçsiz içme suyumuzu ya da çaydanlığımızda kalan kaynamış ve dinlendirilmiş suyu suluma suyu olarak değerlendirebiliriz. Sulama sıklığını belirleyen ise öncelikle sukulentimizin çeşidi ve sonrasında sukulentimizin bulunduğu ortamdır.  Sukulent bakımında bir diğer nokta da ışık olmakla birlikte aydınlık ve yarı aydınlık yerler sukulentlerimize iyi gelecektir. Pencere önleri, ev veya ofisimizin güneş alan cephesi onları mutlu edecektir. Bununla birlikte öğle güneşi gibi yoğun ve yakıcı güneşi pek sevmezler. 

Ürün Özellikleri

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek