İstanbul içi aynı gün 18'00'a kadar teslimat (Bazı mahalle ve ilçelere aynı gün teslimat yapılamamaktadır. Ürün sayfasında gönderim yeri seçiminde belirtilmektedir) 

BURADAN
BAŞLAYIN

Yuka - Yucca Elephantipes

589,00 ₺

Gönderim Yeri Seçiniz

Gönderim yapmak istediğiniz semti seçtikten sonra Teslimat tarihi ve saatini seçebilirsiniz.
Müşteri Hizmetleri
0850 346 29 76
Güvenilir Alışveriş
Kredi Kartıyla Ödeme

Ürün Açıklaması

YUCCA ELEPHANTİPES BİTKİSİ ÖZELLİKLERİ

Bir diğer adı yuka bitkisi'dir. Yaprakları yeşil, damarlı olup odunsu gövdeye sahip bir salon bitkisidir. Hoş bir görüntüye sahip olması nedeniyle ev, ofis, işyeri, çalışma odaları gibi farklı ortamlarda kullanılabilir özelliktedir ve bulunduğu ortama ferahlık katmaktadır. İç mekan, dış mekan, salon ve ofis bitkileri olarak çok popüler olan yukka bitkisinin bakımı oldukça kolaydır. 

Ürün boyutu yaklaşık: 120 cm

YUCCA ELEPHANTİPES BİTKİSİ BAKIMI

Odunsu gövdesi nedeniyle suyu kendi kök gövdesinde tuttuğu için çok sık sulamaya ihtiyaç duymayacaktır. Sivri yaprakları aşağı düşüyor ve kök gövdesinde yumuşama gözlemliyorsanız suyu daha geç aralıklarla vermeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Fazla sulama bitkinizin gövdesinde yumuşamaya yapraklarında sarkmaya neden olur. Odun gövdeli bitkilerin saksı değişimleri 2 yıl ara ile yapıldığından, Yukka bitkisi de 2 yıl boyunca aynı saksıda kalabilir.

Kış aylarında olduğundan daha az suya ihtiyaç duyar. 10 güne bir sulama bitkiniz için yeterlidir. Yaz aylarında ise hafta 1 kez sulamasını yapabilirsiniz. Bitkinize vereceğiniz su oldukça önemlidir. Direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Aydınlık ortamda bakılması gereklidir.


Ürün Özellikleri

Çiçek Özellikleri
Saksı Çapı 20 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu 80-100 cm

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Whatsapp Destek